LOADING....!!!!!

Fazety na zuby: Jak probíhá návštěva u zubního lékaře?

vypsané : srp, 10 2023

Fazety na zuby: Jak probíhá návštěva u zubního lékaře?

Výběr zubního lékaře pro nasazení fazet

Někdy je to jako hledání jehly v kupce sena. Jak si vybrat toho pravého zubního lékaře pro letitý sen o dokonalém úsměvu? Síla rozhodování je skutečně panující. Víte, jak to chodí, prý výsledek závisí na těch, kteří dělají prvotní práci, a tak si nenecháme ujít tuto klíčovou roli ve hře dokonalého úsměvu, jakým je zubní lékař specializovaný na fazety.

Výběr zubního lékaře je jako výběr šaty na svatbě – musíte se s ním cítit příjemně a důvěřovat mu. Proto si v tomto případě dávejte zvláštní pozor na komunikaci s jeho týmem, hodnocení od předchozích pacientů a jeho zkušenosti s aplikací fazet. Opravdu, klidně ho vyzkoušejte a položte milion otázek, pokud je to třeba. Záleží na vás, aby vás váš zubní lékař cítil pohodlně a důvěryhodně – když se vám to podaří, máte vyhráno.

První návštěva u zubního lékaře

Jediné, co je větší než strach z neznáma, je strach z první návštěvy u zubní lékaře pro fazety. Ale nebojte, já jsem to přežila a Vy to zvládnete taky! Bude to jako jízda na horské dráze – trochu strašidelné při prvním pohledu, ale když už jste na palubě, je to docela zábava!

Když jste při první návštěvě u zubního lékaře, můžete očekávat, že vás doktor vyšetří a zjistí, zda jste kandidát na fazety. Možná udělá nějaké rentgenové snímky a diskutuje o tom, jaký úsměv si představujete. Je to tak trochu jako svačina u architekta - s tou výjimkou, že se na konci nejdete podívat na plany, ale přečíst si plán svého nového úsměvu!

Proces přípravy zubů na nasazení fazet

Nyní je čas dostat se pod povrch věci, takže se připravte na velký kop do zubního světa. Příprava na nasazení fazet je jako příprava na maraton – musíte se připravit, pokud chcete dosáhnout svého cíle. Proto začne váš zubní lékař brousit povrch vašich zubů. Nebojte se, je to méně děsivé, než to zní! Dá se to přirovnat k peelingovému tělovému krému, jen prostě na vaše zuby.

Nadále zubní lékař nasadí něco, co se nazývá "dočasnými fazetami". Jsou to jako malé plastové kryty, které chrání vaše zuby, zatímco se čeká na vaše nové, trvalé fazety. Je to jako když čekáte na svůj kámen z Tiffanyho, ale místo toho dostanete dočasný plastový prsten, abyste mohli očekávat ten skutečný bling!

Vytvoření a nasazení trvalých fazet

A teď přichází ta nejlepší část – moment, kdy se objeví ten opravdový bling! Vaše nové, trvalé fazety se vyrábí v laboratoři na základě otisků, které byly pořízeny na první návštěvě. Jakmile jsou připraveny, váš zubní lékař je nasadí na vaše zuby. Toto je okamžik, kdy je viadukt dokončen, když je položen poslední kámen. Je to jako když si při pohledu do zrcadla uvědomíte, že jste nejenom krásná, ale také máte dokonalý úsměv!

Je důležité vědět, že proces nasazení fazet není zcela bezbolestný. Musíte být připravení na nějaké nepohodlí a možná i na nějakou bolest. Ale víte co? Je to to stojí! Dostanete se k místu, kdy můžete konečně říct "Ahoj, Oprah, tady máš úsměv!"

Doživotní péče o fazety

Konečně, nedostatečné pochopení dlouhodobé údržby fazet může vést k tomu, že se dostaneme na vánoční večírek bez dokonalého úsměvu. Je důležité vědět, že fazety vyžadují stejnou péči jako vaše skutečné zuby. Takže ano, budete muset kartáčovat a nitkovat stejně jako předtím.

Jackson Pollock pravděpodobně neinstaloval své obrazy a pak na ně hned plivnul, že? Pokud chcete své fazety udržovat v nejlepším stavu, musíte se o ně starat jako o své vlastní zuby. Žádné přerušení vaší zubní hygieny, žádné přeskočení návštěv u zubního lékaře. Ať už jste si jakkoli odvážní, stále musíte být opatrní s těmi fazetami!

Moje zkušenost s fazetami

Někdy je nejlepším způsobem, jak se naučit něco nového, podělit se o vlastní zkušenosti. Takže tady je ta moje - byla jsem trochu nervózní, když jsem šla na první schůzku. Ale když jsem se setkala se svým zubním lékařem a prohlédla si tým, byla jsem okouzlena jejich profesionalitou a vstřícností. Bylo to, jako když jsem šla na první rande s George Clooneyem a zjistila, že je ještě sympatičtější osobně!

Během celého procesu jsem se cítila jako ve filmu. Bylo to jako být jmenovánám odborníkem na zuby. Opravdu, připadalo mi, že všechno, co jsem kdy chtěla vědět o zubech, jsem se dozvěděla během té doby. A ano, měla jsem i nějakou tu bolest a nepohodlí, ale nic, co by mě odrazovalo od mých úšklebků na cestě k Oprah! Byla to cesta, kterou bych určitě podstoupila znovu.

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Klára Novotná

Klára Novotná

Jmenuji se Klára Novotná a pracuji jako expertka v oblasti stomatologie. Je fascinující studovat a objevovat nové aspekty péče o zuby, což je také důvodem, proč ráda píšu o tomto tématu. Mé články a výzkumy se často soustředí na prevenci zubních chorob i na nejmodernější léčebné metody. Doufám, že můj přístup a poznatky pomáhají lidem k lepšímu porozumění a péči o jejich zubní zdraví.

náš související příspěvek

související blogy

Křivé zuby: jak je napravit pomocí meditace

Křivé zuby: jak je napravit pomocí meditace

Ahoj všichni, dnes pro vás mám nový článek o tom, jak můžete napravit křivé zuby pomocí meditace. Zdá se to neuvěřitelné, že? Ale věřte nevěřte, lidé po celém světě to zkoušeli a dosáhli úžasných výsledků. Se mnou se podívejme na techniky meditace, které mohou pomoci zlepšit vaše zubní zdraví a rovnost vašich zubů. Uvidíme se v článku!

Číst více
Zubní fazety: Jaké jsou možnosti pro zubní erozi

Zubní fazety: Jaké jsou možnosti pro zubní erozi

Na našem blogu se dnes podíváme na to, jaké jsou možnosti při léčení zubní eroze pomocí zubních fazet. Pokud si často kladete otázky o tomto typu léčby, je tu spousta užitečných informací. Představíme různé druhy zubních fazet a jak mohou pomoci při zubním opotřebení. Jsem přesvědčen, že tohle téma stojí za pozornost, protože péče o naše zuby by měla být na prvním místě. Přidejte se k nám a dozvíte se více.

Číst více
Zubní kámen u dětí: Jak na to s pravidelnými kontrolami

Zubní kámen u dětí: Jak na to s pravidelnými kontrolami

Ahoj, jsem tátou a chtěl bych se s vámi podělit o téma, které mě v poslední době hodně zaměstnává - zubní kámen u dětí. Chtěl jsem zjistit, jaké jsou nejlepší metody pro prevenci a jak na to s pravidelnými kontrolami u zubaře. Na mém blogu najdete praktické rady a tipy, jak se efektivně starat o zubní hygienu vašich dětí a jak předejít vzniku zubního kamene. Nechte mě vás provést tímto důležitým tématem a pomozme společně chránit úsměvy našich dětí.

Číst více