LOADING....!!!!!

Co to je za titul MgA?

vypsané : zář, 5 2023

Co to je za titul MgA?

Úvod do magisterského uměleckého titulu

Jednou, když jsem seděla v kavárně „Tři opice" v Olomouci, vešla tam studentka s kyticí v ruce a zářící tváří. Na tričku měla napsáno „Novopečená MgA." Zajela jsem za ní a zeptala se na její příběh. Tehdy jsem poprvé slyšela o titulu MgA., takže se mnou do tohoto magisterského uměleckého světa.

Co je vlastně tento titul MgA., můžete se ptát? Jsem ráda, že jste se zeptali, protože je to právě moje mise zjistit vše, co můžete chtít vědět o titulu MgA., ať už je to z důvodu vašeho zájmu o vysokoškolské vzdělání, nebo prostě proto, že jste někde narazili na někoho, kdo jej má, a zajímá vás, co to znamená. Nyní vás vezmeme na poutavou cestu plnou faktech, postřehů a možná nějakých zážitků z mého života.

Jasně, je to magisterský titul, ale v koho oboru?

Titul MgA. (Magister artium) je univerzální magisterský titul, který je udělen v oblasti umění. Nevadí, jestli jste malíř, sochař, kameraman, herec anebo tanečník. MgA. je titul přiznávaný absolventům uměleckých škol, jako je například Akademie múzických umění v Praze.

Tento titul je udělen v těchto uměleckých oborech: hudba, divadlo, film, výtvarné umění, design a architektura. A protože umění je tak bohaté a různorodé, i titul MgA. je stejně bohatý a různorodý. Asi už tušíte, že se o tom dá hodně mluvit, že? Ano, je to jeden z těch titulů, o kterých se dá mluvit hodiny a hodiny. Ale nebojte, já vám to shrnu do několika klíčových bodů.

Co vás čeká, pokud se rozhodnete pro titul MgA.?

Učte se, učte se, učte se! Artistou člověk není hned. I když se cítíte nadaní, i když často chodíte do divadla nebo kreslíte od malička – diplom z umění si musíte vydobýt. Důležitou roli hraje samozřejmě talent, ale bez tvrdé práce a studia se to neobejde.

Podíváme-li se na proces získání titulu MgA. konkrétněji, zjistíme, že studium trvá obvykle 2 roky, včetně závěrečné práce a obhajoby. Ale nezoufejte, pokud je umění vaší vášní, po dvou letech se vaše tvůrčí schopnosti dostanou na zcela novou úroveň.

Je titul MgA. pro všechny?

Není to pro každého. Nemusíte se za to stydět. Ne všichni jsme určeni k tomu, abychom byli umělci. Je to hodně práce, a vyžaduje hodně odhodlání, disciplíny a samozřejmě talentu. Takže jestli umíte hodit s gaučem, ale nechápou vás, když kreslíte, MgA. asi nebude pro vás. Ale pokud milujete umění a chcete se mu věnovat na profesionální úrovni, titul MgA. je tou pravou volbou pro vás.

MgA. je krokem k vášní a kariéře. Je to uznání vaší tvůrčí energie a uměleckého ducha. Je to záruka, že vás ostatní budou brát vážně jako odborníka v oboru. Pokud se tedy cítíte inspirováni k dosažení titulu MgA., udělejte ten první krok. Zaregistrujte se na přijímací zkoušky na své vysněné umělecké škole a dejte svému talentu křídla!

Nejsou všechny tituly vytvořeny stejně

Jsem si jistá, že jste slyšeli o titule Mgr., což je magisterský titul udělený v oblastech jako je pedagogika, psychologie nebo filozofie. Ale titul MgA. je trochu jiný, a to díky svému uměleckému zaměření. Neberu to titul na lehkou váhu. Absolventi s titulem MgA. prošli stejně intenzivním vzdělávacím procesem jako ti s titulem Mgr. At’ už se rozhodnete pro cestu MgA. nebo Mgr., obě cesty jsou plné velkých výzev a stejně tak velkých odměn.

Kde přijít k MgA.?

Česká republika je plná skvělých škol, kde můžete získat váš vysněný titul MgA. Ale buďte připraveni, konkurence je velká, a přijímací zkoušky nejsou zrovna snadné. Pokud vás však naplňuje tanec, hudba, divadlo, film, design nebo výtvarné umění, pak určitě zvažte studium na Akademii múzických umění v Praze, Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem nebo Fakultě výtvarných umění VUT v Brně.

Studium umění může být skvělou zkušeností. MgA. je titul, který vám může otevřít dveře do profesního světa umění. Tak co na to říkáte? Jste připraveni dát svému talentu šanci a změnit svět umění? Udělejte ten první krok a začněte svoji cestu k titulu MgA. dnes. Ráda vám budu držet palce na cestě za vaším vysněným titulem!

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Radka Svobodová

Radka Svobodová

Jsem známá jako odbornice na stomatologii s mnohaletou praxí. Má hlubokou vášeň pro péče o zuby a ráda o ní píšu ve svém volném čase. Mám vlastní stomatologickou praxi v Olomouci, kde se snažím o nejvyšší standardy péče o pacienty. Každý den se učím nové techniky a metody, aby byla péče o zuby mé pacienty co nejlepší.

náš související příspěvek

související blogy

Prasklá zubní sklovina: jak ji zachránit?

Prasklá zubní sklovina: jak ji zachránit?

Ahoj, v tomto článku se budeme zabývat tématem prasklé zubní skloviny a jak ji můžete zachránit. Ze své zkušenosti vím, jak důležitá je péče o naše zuby a zvláště pak o jejich sklovinu. Sdílet s vámi své tipy a rady, jak své zuby opravdu opečovávat, je pro mě skvělý pocit. Dodržování správné zubní hygieny a pravidelné návštěvy u zubaře jsou klíčové pro záchranu prasklé zubní skloviny.

Číst více
Jaká je skutečná cena kompozitních faset?

Jaká je skutečná cena kompozitních faset?

V tomto příspěvku se zaměřím na otázku, kolik stojí kompozitní fasetky. Je to téma, které může být trochu matoucí, takže se pokusím přinést trochu světla. Zvážíme celkové náklady, bereme v úvahu nejen cenu faset samotných, ale i náklady na ošetření a údržbu. Nebude to jednoduchý výpočet, ale pokusím se vám poskytnout nejrealističtější obrázek možný. Připravte se, tohle bude zajímavé!

Číst více
Bělicí pásky na zuby: Vaše otázky zodpovězeny

Bělicí pásky na zuby: Vaše otázky zodpovězeny

Ahoj, vítám vás na mé stránce, kde se pokusím vyjasnit všechny vaše otázky ohledně bělicích pásků na zuby. Pokud jste zvědaví, zda jsou efektivní, jak je používat nebo jestli jsou bezpečné pro vaše zuby, jste na správném místě. Přečtěte si můj příspěvek, ve kterém se pokusím odpovědět na tyto a další otázky, a pomůžu vám získat ten nejjasnější a nejzdravější úsměv. Těším se na vás!

Číst více