LOADING....!!!!!

Opalescence bělení: Jak udržet bílé zuby po bělení

vypsané : srp, 10 2023

Opalescence bělení: Jak udržet bílé zuby po bělení

Rozumění procesu bělení zubů

Jen málokterý proces je tak poskvrněn mýty a polopravdami jako bělení zubů. Ne, nemluvím o pouhém odstranění zubního kamene, myslím bělení zubů. Jedna z věcí, kterou mnoho lidí nechápe, nebo ji nebere v potaz, je to, že bělení zubů není jednorázová záležitost. Jako otec dvou dětí, Elišky a Damiána, vám můžu říci, že to je trochu jako starost o malé dítě - vyžaduje to trpělivost, citlivost a nekončící péči. Avšak výsledky jsou vždy odměnou za veškerou tu snahu. Ale moment, nejsem zubní lékař, jsem jenom člověk, který si myslí, že máte právo vědět, do čeho jdete, než se pustíte do takového procesu. Je to jako koučování svého syna ve fotbale - můžete mu koupit nejlepší boty a nejdražší míč, ale pokud nevíte, jak hrát, nevede to k ničemu.

Jak funguje Opalescence bělení?

Opalescence bělení je skvělý nástroj pro dosažení bělejších zubů, ale to není vše. Je to o něco více než jen namazání gelu na zuby a čekání. Proces zahrnující Opalescence bělení je trochu komplikovanější. Gel vytvořený na bázi karbamidu peroxidu proniká skrz skleněný povrch zubu až k barvivům uvnitř zubu. Následně oxiduje tato barviva, což vede k jejich odbarvení. Je to trochu jako když dáte jahodové pyré do pračky. Nejdříve to vypadá, že je vše ztraceno, ale pak se najednou objeví ty nejkrásnější bílé ponožky, jaké jste kdy viděli. Myslím, že to je dost dobrá analogie, nebo ne?

Pravidelná ústní hygiena

Nyní, když jsme si objasnili, jak funguje Opalescence bělení, podívejme se na to, jak udržet ty bílé zuby dlouho poté, co proces skončil. Ne, nepotřebujete ledové koule nebo magickou hůlku. Pravidelná ústní hygiena je klíčová. Nezbytné jsou pravidelné kontroly u zubního lékaře, denní čištění zubů a používání zubní nitě. Jen tak může zůstat účinek bělení trvalý a váš úsměv břiliantně bílý. Potvrdí vám to každý odborník na ústní zdraví a já to potvrzuji jako táta dvou dětí, který se snaží udržet jejich zuby co nejčistější.

Konzumace potravin a nápojů ovlivňujících barvu zubů

Přestože jsem si jistý, že víte, které potraviny a nápoje jsou pro naše zuby škodlivé, připomeňme si je ještě jednou - kávu, červené víno, čaj, omáčky, sladkosti, a tak dále. Myslím tím ty typy potravin a nápojů, které zanechávají skvrny na našich zubech. Je třeba si uvědomit, že bělené zuby mohou být náchylnější ke skvrnám. Takže pokud skutečně chcete udržet ty zuby co nejdéle bílé, možná byste měli tyto potraviny a nápoje omezit.

Význam zubní pasty a ústní vody

Výběr správné zubní pasty a ústní vody může mít velký dopad na udržení bělosti zubů po Opalescence bělení. Osobně doporučuji zubní pastu s bělícími vlastnostmi a ústní vodu s flúorem pro posílení skloviny. Je to trochu jako s vaším autem - pokud chcete, aby vypadalo jako nové i po letech používání, pravidelně ho musíte čistit a udržovat. Stejně tak je to i s vašimi zuby.

Doplněk - zubní nit

Nezapomeňte také na zubní nit. Mnoho lidí ji přehlíží, ale já se domnívám, že si zaslouží stejnou důležitost jakou máme pro kartáček na zuby. Pomáhá odstraňovat potravinové zbytky a plak mezi zuby, kde kartáček nedosáhne. Pravidelné používání zubní niti může předcházet tvorbě skvrn mezi zuby a udržovat zuby bílé.

Nezapomeňte na pravidelné návštěvy u zubního lékaře

Ústní hygiena je skvělá, ale nenahradí pravidelné návštěvy u zubního lékaře. Pro zachování bělosti zubů po Opalescence bělení je velmi důležité chodit na pravidelné kontroly a čistění. Jak říkám svým dětem, zubní lékař je náš nejlepší přítel, pokud jde o zuby, takže se ho nebojme a navšťovujme ho pravidelně.

Závěrečné myšlenky

Je skvělé, že se lidé starají o svůj úsměv a chtějí mít bílé zuby. Ale je důležité si uvědomit, že bělení zubů jako je Opalescence bělení je proces, který vyžaduje pravidelnou péči a údržbu. Pokud chcete, aby vaše zuby zůstaly bílé, je nutné dodržovat pravidla ústní hygieny, omezit konzumaci potravin a nápojů, které způsobují skvrny, a pravidelně navštěvovat zubního lékaře. Nevím jak vy, ale já jsem si jistý, že když se budu držet těchto rad, budu moci svým dětem ukázat, jak vypadá skutečně zdravý a krásný úsměv.

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Radim Novák

Radim Novák

Jsem expertem v oblasti stomatologie se zaměřením na preventivní péči. Vede mě vášeň pro výzkum nejnovějších postupů a technologií v tomto oboru. Už několik let provozuji privátní praxi v Brně, kde poskytuji pacientům individualizovanou a komplexní péči. Ve volném čase se věnuji psaní článků a blogů o správné péči o zuby, což mi pomáhá spojit mou odbornou kariéru se zájmem o psaní.

náš související příspěvek

související blogy

Rekonstrukce chrupu: Osobní zkušenosti pacientů

Rekonstrukce chrupu: Osobní zkušenosti pacientů

Článek poskytuje podrobné informace o rekonstrukci chrupu a zahrnuje osobní zkušenosti pacientů. Diskutujeme různé možnosti zubních náhrad, objasňujeme procesy zubních implantátů a zubních můstků, a sdílíme tipy pro úspěšnou rekonvalescenci a péči o nové zuby.

Číst více
Zubní kámen u dětí: Jak na to s bylinnými léky

Zubní kámen u dětí: Jak na to s bylinnými léky

Ahoj všichni, dnes se budeme zabyvat něčím, co může ovlivňovat zdraví našich dětí - zubním kamenem. Dětský zubní kámen je skutečný problém a je dobré vědět, jak se ho zbavit přirozeným způsobem. V tomto článku se zaměříme na bylinné léky a tipy, jak tento problém řešit. Budeme hledat přírodní způsoby, jak se zubního kamene u dětí zbavit a zabránit jeho další tvorbě. Připojte se k nám v této cestě za zdravějším úsměvem našich dětí!

Číst více
Bělicí pásky na zuby: Vaše otázky zodpovězeny

Bělicí pásky na zuby: Vaše otázky zodpovězeny

Ahoj, vítám vás na mé stránce, kde se pokusím vyjasnit všechny vaše otázky ohledně bělicích pásků na zuby. Pokud jste zvědaví, zda jsou efektivní, jak je používat nebo jestli jsou bezpečné pro vaše zuby, jste na správném místě. Přečtěte si můj příspěvek, ve kterém se pokusím odpovědět na tyto a další otázky, a pomůžu vám získat ten nejjasnější a nejzdravější úsměv. Těším se na vás!

Číst více