LOADING....!!!!!

Fazety na zuby: Jaké jsou možnosti úprav?

vypsané : lis, 7 2023

Fazety na zuby: Jaké jsou možnosti úprav?

O co jde u fazet na zuby

Ahoj, tady Alžběta! Dnes se budeme zabývat tématem, o kterém se možná ne každý z nás tolik baví, ale mnozí z nás ho považují za velice důležité. Ano, hovořím samozřejmě o fazetách na zuby. Pokud jste na mém blogu poprvé, vězte, že každý den tu pro vás mám nějaký ten zajímavý článek plný tipů a triků, jak se starat o své tělo a zdraví. Jste stejně jako já zvědaví, jaké jsou možnosti úprav fazet na zubech? Tak tedy, připravte se na dlouhou a podrobnou cestu do světa zubní estetiky! Jo, a než začneme, Max mě právě přiběhl přivítat, tak si ho pořádně pohladím a můžeme v klidu začít.

Výhody a nevýhody fazet na zuby

Ať už jsme jakkoli spokojení se svými zuby, nikdy není od věci zjistit, co všechno nám moderní zubní medicína nabízí. Takové fazety na zuby, to je vskutku zvláštní téma. Na jednu stranu se jedná o skvělou možnost, jak si zlepšit vzhled našeho úsměvu. Na druhou stranu je to ale zákrok, který bychom měli podstupovat jen po důkladném rozmyšlení a konzultaci se specialistou. Jaké jsou tedy hlavní výhody a nevýhody fazet na zubech?

Typy fazet - Keramické, kompozitní a lumineers

Jaké jsou tedy hlavní typy fazet? Jsou tři: keramické, kompozitní a lumineers. Každý z nich má své specifické výhody a nevýhody a ve výsledku je tedy důležité, aby se každý pacient rozhodl pro ten typ, který mu nejvíce vyhovuje. Kompozitní fazety jsou levnější a rychleji se aplikují, ale nevydrží tak dlouho jako keramické. Lumineers jsou novinkou na trhu a nabízí nejlepší estetický výsledek, ale jejich cena je vysoká. Takže, jaký typ je ten pravý pro vás? To bude záležet hlavně na vašich preferencích a finančních možnostech.

Postup při zhotovení fazet

Jak tedy probíhá samotný zákrok při zhotovení fazet na zuby? Jedná se o několik kroků, které začínají konzultací se specialistou a končí aplikací samotných fazet. První krok je diagnostika a plánování. Zubní lékař vám provede komplexní vyšetření, aby zjistil, zda jste vhodný kandidát pro fazety. Pokud ano, pak se přikročí k vlastnímu zákroku. Nejprve se odstraní malá část skloviny z přední strany zubů, na které budou fazety umístěny. Poté se vezme otisk vašich zubů, aby bylo možné vytvořit fazety přesně na míru. Nakonec se fazety připevní na zuby a jejich povrch se upraví, aby vypadal co nejvíce přirozeně. A voilà, máte nový úsměv!

Jak se starat o fazety po zákroku

Co dělat po zákroku, aby vám fazety co nejdéle vydržely? Hlavní je pravidelná a důkladná ústní hygiena. Tím mám na mysli kartáčkování zubů alespoň dvakrát denně a pravidelné používání mezizubních kartáčků nebo dentálního nitě. Další důležitou věcí je pravidelná kontrola u zubního lékaře. A samozřejmě byste měli také zvážit úpravu svého životního stylu - pokud kouříte nebo pijete hodně kávy nebo červeného vína, měli byste to omezit, aby nedošlo ke zbarvení fazet. A nakonec, dám vám ještě jeden tip - pokud máte fazety, nikdy nepoužívejte své zuby jako nástroje, například k otevírání lahví!

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Alžběta Polívka

Alžběta Polívka

Jsem uznávaný odborník v oblasti stomatologie, který působí v Plzni. Specializuji se na preventivní péči a edukaci o péči o zuby. Mimo své klinické praxe se také věnuji psaní článků a blogů o zubní hygieně a vhodném vybavení pro péči o zuby. Mým cílem je pomoci lidem zachovat jejich krásný úsměv po celý život.

náš související příspěvek

související blogy

Jak se připravit na broušení zubů

Jak se připravit na broušení zubů

Ahoj, jsem zde, abych vám představila své nejlepší tipy, jak se připravit na broušení zubů. Jako milenka krásných úsměvů vám mohu říci, že je důležité se na tento zákrok dobře připravit. Sdílela jsem své zkušenosti a rady, abych vám pomohla minimalizovat nervozitu a zajistit, že budete ve své nejlepší formě. Tak pojďme do toho, pečujme o naše zuby a udržujme je zdravé a krásné!

Číst více
Co to je kaz? Pochopte a předejděte ústním problémům

Co to je kaz? Pochopte a předejděte ústním problémům

Tento článek vám poskytne podrobný pohled na to, co je kaz, jak se vyvíjí a jak můžete předejít jeho vzniku a léčit již existující kazy. Zahrnuje tipy na prevenci, pochopení příčin a moderní metody léčby. Čtením se dozvíte, jak udržet ústní dutinu zdravou a co dělat, pokud se s kazem setkáte.

Číst více
Keramické rovnátka pro dospělé: Nikdy není pozdě začít

Keramické rovnátka pro dospělé: Nikdy není pozdě začít

Ahoj, jsem nadšený, že vám budu moci představit svůj nový článek o keramických rovnátkách pro dospělé. Víte, nikdy není pozdě začít s tou správnou ústní hygienou a estetikou, a právě keramická rovnátka jsou skvělým řešením i pro ty z nás, kteří už nejsme v pubertě. Můj článek se podrobně zabývá tímto moderním a esteticky příjemným řešením v oblasti kosmetické stomatologie. Takže pokud se o zdraví a krásu svých zubů zajímáte, určitě vás toto téma zaujme. Těším se na vaše reakce!

Číst více