LOADING....!!!!!

Fazety na zuby: Jaké jsou možnosti úprav?

vypsané : lis, 7 2023

Fazety na zuby: Jaké jsou možnosti úprav?

O co jde u fazet na zuby

Ahoj, tady Alžběta! Dnes se budeme zabývat tématem, o kterém se možná ne každý z nás tolik baví, ale mnozí z nás ho považují za velice důležité. Ano, hovořím samozřejmě o fazetách na zuby. Pokud jste na mém blogu poprvé, vězte, že každý den tu pro vás mám nějaký ten zajímavý článek plný tipů a triků, jak se starat o své tělo a zdraví. Jste stejně jako já zvědaví, jaké jsou možnosti úprav fazet na zubech? Tak tedy, připravte se na dlouhou a podrobnou cestu do světa zubní estetiky! Jo, a než začneme, Max mě právě přiběhl přivítat, tak si ho pořádně pohladím a můžeme v klidu začít.

Výhody a nevýhody fazet na zuby

Ať už jsme jakkoli spokojení se svými zuby, nikdy není od věci zjistit, co všechno nám moderní zubní medicína nabízí. Takové fazety na zuby, to je vskutku zvláštní téma. Na jednu stranu se jedná o skvělou možnost, jak si zlepšit vzhled našeho úsměvu. Na druhou stranu je to ale zákrok, který bychom měli podstupovat jen po důkladném rozmyšlení a konzultaci se specialistou. Jaké jsou tedy hlavní výhody a nevýhody fazet na zubech?

Typy fazet - Keramické, kompozitní a lumineers

Jaké jsou tedy hlavní typy fazet? Jsou tři: keramické, kompozitní a lumineers. Každý z nich má své specifické výhody a nevýhody a ve výsledku je tedy důležité, aby se každý pacient rozhodl pro ten typ, který mu nejvíce vyhovuje. Kompozitní fazety jsou levnější a rychleji se aplikují, ale nevydrží tak dlouho jako keramické. Lumineers jsou novinkou na trhu a nabízí nejlepší estetický výsledek, ale jejich cena je vysoká. Takže, jaký typ je ten pravý pro vás? To bude záležet hlavně na vašich preferencích a finančních možnostech.

Postup při zhotovení fazet

Jak tedy probíhá samotný zákrok při zhotovení fazet na zuby? Jedná se o několik kroků, které začínají konzultací se specialistou a končí aplikací samotných fazet. První krok je diagnostika a plánování. Zubní lékař vám provede komplexní vyšetření, aby zjistil, zda jste vhodný kandidát pro fazety. Pokud ano, pak se přikročí k vlastnímu zákroku. Nejprve se odstraní malá část skloviny z přední strany zubů, na které budou fazety umístěny. Poté se vezme otisk vašich zubů, aby bylo možné vytvořit fazety přesně na míru. Nakonec se fazety připevní na zuby a jejich povrch se upraví, aby vypadal co nejvíce přirozeně. A voilà, máte nový úsměv!

Jak se starat o fazety po zákroku

Co dělat po zákroku, aby vám fazety co nejdéle vydržely? Hlavní je pravidelná a důkladná ústní hygiena. Tím mám na mysli kartáčkování zubů alespoň dvakrát denně a pravidelné používání mezizubních kartáčků nebo dentálního nitě. Další důležitou věcí je pravidelná kontrola u zubního lékaře. A samozřejmě byste měli také zvážit úpravu svého životního stylu - pokud kouříte nebo pijete hodně kávy nebo červeného vína, měli byste to omezit, aby nedošlo ke zbarvení fazet. A nakonec, dám vám ještě jeden tip - pokud máte fazety, nikdy nepoužívejte své zuby jako nástroje, například k otevírání lahví!

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Alžběta Polívka

Alžběta Polívka

Jsem uznávaný odborník v oblasti stomatologie, který působí v Plzni. Specializuji se na preventivní péči a edukaci o péči o zuby. Mimo své klinické praxe se také věnuji psaní článků a blogů o zubní hygieně a vhodném vybavení pro péči o zuby. Mým cílem je pomoci lidem zachovat jejich krásný úsměv po celý život.

náš související příspěvek

související blogy

10 výhod celokeramických fazet, které musíte znát

10 výhod celokeramických fazet, které musíte znát

Ahoj! Nedávno jsem se zamýšlel nad výhodami celokeramických fazet, takže jsem se rozhodl se o ně podělit. Fazety mohou vést k dramatickému zlepšení estetiky vašeho úsměvu, zvýšit sebevědomí a přinést mnoho dalších benefitů. Ve svém nejnovějším příspěvku jsem vypíchl hlavní 10 důvodů, proč byste měli o celokeramických fazetách zvážit. Dívejte se na něj!

Číst více
Jak se zbavit zubního kamene jednou provždy

Jak se zbavit zubního kamene jednou provždy

Ahoj, jsem tu se skvělou radou pro všechny, kteří se potýkají se zubním kamenem. V tomto článku se dozvíte, jak se tohoto problému jednou provždy zbavit. Povím vám o nejlepších metodách odstraňování zubního kamene a důležitosti prevence. Nezapomínejte, že pečlivá ústní hygiena je klíčová pro zdravé a krásné zuby. Tak se pustíme do toho!

Číst více
Veneers zuby: Jak udržovat jejich lesk

Veneers zuby: Jak udržovat jejich lesk

Ahoj všichni! V tomto příspěvku se podíváme na to, jak udržovat lesk na vašich fasetových korunkách. Povíme si něco o správném čištění, používání správných výrobků a dalších tipů, jak udržet fasetové korunky co nejlesklejší. A víte co? Není to tak složité, jak by se mohlo zdát. Takže se připojte ke mně a učme se společně pečovat o náš nejkrásnější úsměv.

Číst více