LOADING....!!!!!

Keramické rovnátka: Jak se vyhnout návštěvě lékaře

vypsané : lis, 8 2023

Keramické rovnátka: Jak se vyhnout návštěvě lékaře

Keramické rovnátka a jejich benefity

V poslední době se opravdu hodně mluví o keramických rovnátkách a není se čemu divit. Já sama jsem byla vždycky trochu zvědavá, jak by to na mě vypadalo, kdybych se jednoho dne rozhodla ke kroku vylepšení svého úsměvu. A vlastně co mě vždycky fascinovalo, je jak přírodně se tyto rovnátka vejdou do vzhledu - skoro jako kdybyste je neměli. Asi to znáte, když se někdo usměje a najednou blik! Tam jsou kovové rovnátka, třpytící se na slunci jako malý maják. No, keramické rovnátka jsou jiný příběh. Jsou vyrobené z průhledného nebo zubní barvy podobného materiálu, což znamená, že si můžete užívat rovnání zubů bez toho, aby to bylo hned vidět na první pohled.

Jak se o keramické rovnátka starat, aby vydržela hezká

Jestli je něco, co mě na rovnátkách vždy trochu děsilo, tak to byla údržba. Já jsem vždycky byla ta, která si musí přiznat, že se jí nechce stokrát denně čistit mezizubními kartáčky a nití. Ale, a to je dobrá zpráva pro všechny lenochy typu mě, péče o keramické rovnátka je skutečně jednoduchá. Samozřejmě, čistit je musíte - nejste přeci medvíďata. Ale kvůli jejich téměř neviditelné povaze a hladkému povrchu se na ně nedrží tolik jídla a plaku, což značně ulehčuje celý úklidový proces. Navíc, můžete používat běžnou zubní pastu, takže žádné speciální přípravky nebudete potřebovat. No není to skvělé?

Prevence je klíčová: Jak předejít problémům

Teď k něčemu, co je opravdu důležité, preventivní opatření. Víte, přestože jsou ty keramické kousky skvělé, stejně jako všechno na světě, i ony mají svoje slabiny. A abyste nemuseli honem utíkat k ortodontovi na první známku problému, je dobré vědět, jak se problémům vyhnout. Jedna důležitá rada: jděte na kontrolu, i když vám nic nechybí! Opravdu to pomáhá zachytit potenciální potíže dřív, než se stanou vážnějšími. A co víc, pravidelná kontrola je takový ten klidný pocit, že děláte pro své zuby maximum.

Co dělat, když se něco pokazí

Samozřejmě se stává, že i když děláte všechno správně, něco prostě nejde podle plánu. A pokud se to týká keramických rovnátek, tak víte, že nejsem zastánce panikaření. První věc, kterou musíte udělat, je udržet chladnou hlavu a nezkoušet nic opravovat sami. Ne, nejsme zubaři (i když jsem si jistá, že by mě to bavilo). Je lepší situaci raději fotit a poslat svému ortodontovi, který vám poradí další postup. A pak klidně teprve můžete panikařit (ne, to byl jen vtip).

Ekonomická stránka keramických rovnátek

Jedno je jasné, rovnátka nejsou levná záležitost, ale nesmutněte. Keramické rovnátka mohou být cenově výhodnější než byste si možná mysleli. Jde o to, že i když mohou být při prvním nákupu dražší než kovové, běžně vyžadují méně úprav a kontrol. To znamená, že dlouhodobě ušetříte na návštěvách ortodontisty. Navíc, když se o ně dobře postaráte, mohou vám vydržet bez potíží celá léta. Takže se to fakt může vyplatit.

Dlouhodobý výsledek rovnání zubů s keramickými rovnátky

Konečně jsme u toho nejdůležitějšího - výsledku. A povím vám, že ten může být opravdu úchvatný. Nejenže keramická rovnátka přispějí k vyrovnaným a hezky uspořádaným zubům, ale také umožňují, aby vaše přirozené světlo prorazilo. Ano, správně slyšíte. Zapomeňte na kovový lesk, s keramickými rovnátky můžete mít skutečně přirozený úsměv, bez lesklých rušivých prvků. A výsledek? Krásný a zdravý úsměv, kterým můžete zazářit, ať jste kdekoli. Což je přeci jen to, co všichni chceme, nemyslíte?

Příběh z mého života: Zkušenost s keramickými rovnátky

A teď trochu osobnější note, možná vás bude zajímat můj vlastní příběh s keramickými rovnátky. Musím se přiznat, že jsem si nechala rovnátka dát trochu později, než je obvyklé. Možná už to bylo tím, že má dcera Milada měla kovová rovnátka a já jsem si říkala, že bych tu metodu vyzkoušet mohla také. Rozhodla jsem se pro keramické a ačkoliv bych si mohla na začátku připadat trochu zmateně, rychle jsem si na ně zvykla. A víte co? Byla to jedna z nejlepších investic do mého vzhledu a zdraví, jakou jsem kdy udělala. Nejenže mě ty rovnátka zbavila křížících se zubů, ale také mi daly větší sebevědomí při úsměvu. A dost možná i moje dcera byla trochu žárlivá, že její kovová rovnátka nebyla tak 'cool' jako moje keramické.

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Radka Svobodová

Radka Svobodová

Jsem známá jako odbornice na stomatologii s mnohaletou praxí. Má hlubokou vášeň pro péče o zuby a ráda o ní píšu ve svém volném čase. Mám vlastní stomatologickou praxi v Olomouci, kde se snažím o nejvyšší standardy péče o pacienty. Každý den se učím nové techniky a metody, aby byla péče o zuby mé pacienty co nejlepší.

náš související příspěvek

související blogy

Bolest předních zubů: Jaké jsou možné komplikace?

Bolest předních zubů: Jaké jsou možné komplikace?

Ahoj, dnes se budeme zabývat tématem, které nás všechny občas trápí - bolestí předních zubů. Je důležité vědět, jaké mohou být možné komplikace, pokud toto nenecháme léčit. Uvidíme, jak se můžeme vyhnout zubním problémům a jaká léčba by měla být v případě potřeby zvolena. Přijďte se mnou na cestu poznání jak lépe pečovat o své zuby a zachovat si krásný úsměv.

Číst více
Vliv černého zubního kamene na zdraví dětských úst a zuby

Vliv černého zubního kamene na zdraví dětských úst a zuby

Článek se zabývá škodlivými účinky černého zubního kamene na zdraví vašich dětí. Porozumění tomu, co způsobuje jeho tvorbu a jaké má vést následky, je klíčové pro správnou ústní hygienu dětí. Nabídka účinných metod prevence a léčby je nezbytná pro udržení zdravých zubů a dásní. Rozluštěte, jak černý zubní kámen ovlivňuje děti a jak jim můžete pomoci udržet zdravý úsměv.

Číst více
Výhody a nevýhody bělicích pásek na zuby: Komplexní průvodce

Výhody a nevýhody bělicích pásek na zuby: Komplexní průvodce

Bělicí pásky na zuby se staly oblíbeným řešením pro dosažení zářivějšího úsměvu. Tento článek prozkoumává jejich výhody a nevýhody, nabízí užitečné tipy a odpovídá na časté dotazy týkající se jejich používání. Zjistíte, jak tyto pásky fungují, co očekávat po jejich použití a jak zvážit, zda jsou pro vás tou pravou volbou.

Číst více