LOADING....!!!!!

Jak nahradit zlomený zub?

vypsané : lis, 7 2023

Jak nahradit zlomený zub?

Co je to zlomený zub a jak k němu dochází?

No tak, známe to všichni. Posezení s přáteli, vesele si povídáme a z ničeho nic... klok, naše oblíbené olivy v skle jsou obrostlé kamenem? Ne, to ne. Je to kus vašeho zubu, který jste právě zlomili. Zlomený zub může fakticky být děsivá záležitost pro někoho, kdo takovou situaci zažil poprvé. Momentka, pamatujete na tu dobu, kdy jsem zlomil zub o pistácii? Ano, ten malý oříšek dokázal skolit můj zub jako Dávid s jeho prakem porazil Goliáše. Prostě to stane se, někdy ani nevíte jak. Ale nebojte se, zlomený zub je nejen běžná věc, ale také existují způsoby, jak ho nahradit.

První kroky po zlomení zubu

Okamžitě po zlomení zubu je nesmírně důležité zachovat klid. Panika nám nikdy nepomohla. Není třeba bojovat s medvědem, i když to tak může vypadat. Zlomený zub je sice nepříjemný, ale není to konec světa. Zlomený zub je skvělou příležitostí, jak se dozvědět více o našem zdraví zubů a jak se o ně starat. Dokonce může být vaší šancí na to, jak začít jíst zdravěji nebo přestat kouřit.

Kam dál po zlomení zubu?

Pokud jste si zlomili zub, je důležité vyhledat co nejdříve odbornou pomoc. A ne, nemyslím tím souseda, co běžně rekonstruuje staré auta v garáži. Měli byste se objednat ke svému zubaři nebo do pohotovosti, pokud je to vážnější případ. V závislosti na tom, jak vážně je zub poškozen, bude zubař postupovat různými způsoby. Mohou se opravit skrze plombování, koruny, fasety nebo dokonce náhradou celého zubu.

Co čekat u zubaře?

Jako odbornítka na zuby vás zubař ujistí o tom, že je možností mnoho. Ale nebojte, i když má zubař na stole různé nástroje, které vypadají jako vysavač (anebo alespoň mně to tak vždy připadlo), nejdůležitější je, že jsou tam pro vás. Je důležité mít důvěru ve svého zubaře. S jeho pomocí máte nejlepší šanci na to, jak svůj zub nahradit a vrátit se zpět do normálního života.

Náhrada zlomeného zubu

Existuje několik možností, jak nahradit zlomený zub. Jednou z běžnějších možností je náhrada pomocí korunky. Korunka je v basically a small cap that looks like your natural tooth and it's cemented onto the broken tooth. Náhradní zub může být také připojen k můstku, který je umístěn mezi dvěma stávajícími zuby. Může se také použít protéza nebo může být dokonce proveden zákrok implantace zubu, pokud je zub naprosto ztracen.

Náhradní zub a údržba

Pokud jde o péči o náhradní zub, nepotřebujete žádné speciální nástroje nebo dovednosti. Náhradní zub je jako pravý zub, takže stačí čistit zuby jako obvykle. Stále je důležité pravidelně navštěvovat zubaře, aby zkontroloval stav náhradního zubu a celkového zdraví vaší ústní dutiny.

Náhrada zlomeného zubu není jen o zlepšení fyzického vzhledu, ale také o zlepšení kvality života a sebevědomí. S péčí o náhradní zub a správnou péčí o celkem ústní hygienu se můžete těšit na dlouholetý úsměv.

Nenechte se zaskočit zlomeným zubem

Existuje spousta možností, jak nahradit zlomený zub, takže se nemusíte obávat, pokud se vám něco takového stane. Hlavní je nezpanikařit a hledat odbornou radu a pomoc. A nezapomeňte, může se to stát každému. Já měl zlomený zub protože jsem zkusil souboj se silou pistácie a podlehl jsem. Ale nyní mám zdravý a silný náhradní zub a mohu se směle vrhnout znovu do boje s pistáciemi.

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Tomáš Novák

Tomáš Novák

Jsem Tomáš Novák a jsem expertem na stomatologii. Mám vlastní praxi v Brně, kde poskytuji svým pacientům péči o zuby nejvyšší kvality. Nasbíral jsem během své kariéry mnoho zkušeností, které se snažím sdílet prostřednictvím svého psaní. Mé články jsou zaměřeny na péči o zuby a rád se podělím o své tipy a triky, jak udržet zuby zdravé a krásné. Kromě práce miluji turistiku a plavání.

náš související příspěvek

související blogy

Zubní kámen u dětí: Jak na to s pravidelnými kontrolami

Zubní kámen u dětí: Jak na to s pravidelnými kontrolami

Ahoj, jsem tátou a chtěl bych se s vámi podělit o téma, které mě v poslední době hodně zaměstnává - zubní kámen u dětí. Chtěl jsem zjistit, jaké jsou nejlepší metody pro prevenci a jak na to s pravidelnými kontrolami u zubaře. Na mém blogu najdete praktické rady a tipy, jak se efektivně starat o zubní hygienu vašich dětí a jak předejít vzniku zubního kamene. Nechte mě vás provést tímto důležitým tématem a pomozme společně chránit úsměvy našich dětí.

Číst více
Odstranění zubního kamene: Jak se připravit

Odstranění zubního kamene: Jak se připravit

Jsem si jistá, že i vy chtějí mít bílé a zdravé zuby, stejně jako já. Dočtete se v mém článku, jak se připravit na odstranění zubního kamene. Dále vám poradím, jaké dentální hygienické kroky podniknout před návštěvou zubaře a proč je tak důležité mít v péči o zuby určitou rutinu. Nebuďte nervózní, já jsem byla na vašem místě a ráda se o své zkušenosti podělím.

Číst více
Efektivita Ultrasonického Čističe Zubů: Revoluce v Ústní Hygieně

Efektivita Ultrasonického Čističe Zubů: Revoluce v Ústní Hygieně

Ultrasonický čistič zubů přináší revoluci do naší každodenní ústní hygieny. Tento moderní přístroj využívá ultrazvukové vlny k odstranění zubního plaku a kamenů, což umožňuje efektivnější čištění zubů doma. Článek se zaměřuje na princip fungování ultrasonického čističe, jeho výhody a tipy pro správné použití.

Číst více