LOADING....!!!!!

Jak podpořit zdraví zubu?

vypsané : říj, 8 2023

Jak podpořit zdraví zubu?

"Jak podpořit zdraví zubu?"


Denní rutina pro zdravé zuby

Budím se, usmívám se na Karel a první věc, na kterou sáhnu, je zubní kartáček. Proč? Protože zubní hygiena by měla být pro každého z nás na prvním místě. Každý máme svou denní rutinu a naše zuby by měly být v této rutině zahrnuté. Správná zubní hygiena spočívá ve správném vyčištění zubů minimálně dvakrát denně. Preferovaně ráno a večer, ano, dokonce i poté, co jste vypili to poslední skleničku vína před spaním.

Gumové pásky, mezizubní kartáčky, dentální nit, zubní kartáček, zubní pasta, ústní voda. Pokud se vám to zdá být přehnané, tak mi věřte, že není. Každý z těchto produktů přispívá k celkové hygieně našich úst. Všichni dobře víme, že pravidelné čištění zubů zubním kartáčkem je základem.

Výběr správného zubního kartáčku a pasty

Při výběru kartáčku je důležité věnovat pozornost kvality a správnému řezu štětin. Musíme se rozhodnout mezi elektrickým, manuálním a sonickým kartáčkem. Vybrat tu správnou zubní pastu může být také trochu náročné.

Ani Karel ani já nejsme zubaři, ale věřte nebo ne, známe pár triků, jak vybrat tu nejlepší pastu. Existuje několik typů - proti kazu, pro citlivé zuby, pro bělení zubů a další. Je důležité najít ten pravý typ pro vaše potřeby. Pokud si nevíte rady, vždy můžete požádat o radu svého zubaře.

Zdravá strava pro zdravé zuby

Kdo by si myslel, že strava má vliv na zdraví našich zubů? Jsem si jistá, že se nejedná o novinku pro většinu z vás, ale někteří z nás pravděpodobně stále nedávají stravě potřebnou vážnost. Je velmi důležité zajistit, abychom nepřijímali příliš mnoho cukru či kyselin.

Je to tak, přátelé. Vaše oblíbené sladkosti a to ranní espresso může způsobit poškození vašich zubů. Čím více cukru a kyselin máme v naší stravě, tím více se vystavujeme riziku vzniku zubního kazu a zubního kamene. Dobrá zpráva? Existují jídla, která mohou pomoci zlepšit zdraví našich zubů.

Význam pravidelných návštěv u zubaře

Znám to, znáte to, všichni to známe. Návštěva u zubaře není na naší oblíbené to-do listě. Ale věřte mi, pravidelné návštěvy u zubaře jsou klíčové pro zdravé zuby. Zubař nám může odhalit a vyřešit problémy, které bychom sami nikdy nespatřili.

Jak říká můj manžel Karel, je lepší trpět chvíli u zubaře, než celý život trpět bolestí zubů. A měl pravdu. Díky jeho radám jsem si naučila pravidelně navštěvovat zubaře a mé zuby jsou mi za to vděčné.

Kouření a alkohol - nepřátelé zubů

Domnívám se, že nemůžu konečně zakončit punkt práce na zdraví našich zubů, aniž bych se zmínila o kouření a nadměrné konzumaci alkoholu. Ano, jsou to nepřátelé našich zubů, kteří nemají slitování.

Hned jak začnete kouřit, vytvoříte si v ústech prostředí, ve kterém si zubní kaz může doslova vyhrát. Karel dříve kouřil, a dokonce i po tom, co s tím skoncoval, bohužel nesl důsledky na svých zubech.

Stejně tak nadměrná konzumace alkoholu na naše zuby nepůsobí dobře. Mějte na paměti, že všechno je dobré, dokud je to s mírou.


Takže, milí čtenáři, to je vše, co jsem pro vás dnes měla. Nezapomeňte pečovat o naši neocenitelnou součást - naše zuby. Jsem si jistá, že vás budou odměňovat krásnými úsměvy. Užijte si zbytek dne a nezapomeňte se usmívat!

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Alžběta Polívka

Alžběta Polívka

Jsem uznávaný odborník v oblasti stomatologie, který působí v Plzni. Specializuji se na preventivní péči a edukaci o péči o zuby. Mimo své klinické praxe se také věnuji psaní článků a blogů o zubní hygieně a vhodném vybavení pro péči o zuby. Mým cílem je pomoci lidem zachovat jejich krásný úsměv po celý život.

náš související příspěvek

související blogy

Zubní implantáty: Jak probíhá zákrok?

Zubní implantáty: Jak probíhá zákrok?

V tomto článku se dozvíte, jak probíhá proces zákroku zubních implantátů. Ponoříme se do podrobností tohoto procesu, od přípravy až po zotavení. Sdílím s vámi své poznatky z oblasti dentální medicíny, abych vám pomohl porozumět cestě k úsměvu plnému zdravých zubů. Přidejte se ke mně na této cestě poznání - je to jako malá jízda do světa náhrady zubů.

Číst více
Co na křehké zuby?

Co na křehké zuby?

Jsem nadšeným blogerem, který se věnuje zubnímu zdraví. Uvědomil jsem si, že je velký zájem o téma křehkých zubů. V tomto příspěvku se budu zabývat otázkami, jak se křehkost zubů projevuje, jaké může mít důsledky a hlavně - co s ní dělat. Sdílím praktické rady a tipy na prevenci a péči o křehké zuby. Připojte se ke mně na této cestě za zdravým úsměvem.

Číst více
Fazety na křivé zuby: Co říkají nejnovější studie

Fazety na křivé zuby: Co říkají nejnovější studie

Ahoj, jsem našla několik fascinujících nejnovějších studií o fazetách na křivé zuby a opravdu se těším až vám o nich budu vyprávět. Je to úžasná zpráva pro ty z nás, kteří hledají alternativu k běžným rovnátkům. Ukázalo se, že fazety mohou nejen zlepšit vzhled našeho úsměvu, ale také slouží jako posilovač zdraví našich zubů. Bude to zajímavé, pojďme se na to podívat spolu.

Číst více