LOADING....!!!!!

Jak získat bělejší zuby pomocí bělící zubní pasty

vypsané : pro, 12 2023

Jak získat bělejší zuby pomocí bělící zubní pasty

Výběr bělící zubní pasty

Se sluncem, které září na nás z každé selfie, je jasně vidět, že naše zuby potřebují trochu TLC (tender love and care). Někdy se o ně staráme lépe než o jakýkoli jiný aspekt našeho života, ale někdy mohou přijít krátko. Všimli jste si kdy, že když si fotka na Instagramu začíná ztrácet svůj lesk, tak rychle proklikáte na ten bílý filt? To je když si uvědomíte, že by mohli být bělejší. Nezáleží na tom, jestli je to z vápníkových usazenin, kávy, čaje nebo cokoli jiného, co zanechává stopy na povrchu zubů. Můžete si myslet, že se jedná o povrchový problém, ale většinou to je hluboko zakořeněné. Proto je důležité vybrat správnou bělící zubní pastu.

Práce s bělící zubní pastou

Podívejte se, já nejsem zubní lékař, ale něco vám řeknu, stejně jako vaše káva nebo čaj, které zanechávají stopy na povrchu zubů, také bělící zubní pasta je prostě to, co vám pomůže toto zabarvení odstranit. Myšlenka je jednoduchá. Obsahuje malé částice, které jsou schopné odstraňovat usazeniny a zabarvení z povrchu zubů. Není to však jako magická hůlka, po jedné aplikaci se neočekává nádherný úsměv jako u filmových hvězd. Je to proces, který vyžaduje trpělivost a pravidelnost. Ale pokud vydržíte, bělící zubní pasta může mít skutečně úžasný efekt.

Nejlepší značky bělících zubních past

Výběr značky je jako jít na rande. Potřebujete někoho, kdo se hodí k vašemu životnímu stylu, vašim potřebám a také k vaší peněžence. Ne všechny značky zubních past jsou stejné, a to je fakt. Některé se zaměřují na léčení citlivosti, jiné na ochranu proti zubnímu kazu a další jsou zase speciálně navržené pro bělení zubů. Nakonec je nejdůležitější to, aby fungovaly. Proto doporučuji zkoušet a experimentovat, dokud nenajdete tu pravou, které budete věřit. Osobně doporučuji značky jako Colgate, Pepsodent a Rembrandt. Každá z nich má něco, co nabídnout a vy můžete zjistit, která je pro vás ta nej.

Jak používat bělící zubní pastu

Jednou z nejčastějších chyb, které lidé dělají při používání bělících zubních past, je, že jim nedají dostatek času na začátek. Správný čas na šetření zubů s bělící zubní pastou je dva minuty. Věřte mi, vyzkoušejte to a uvidíte, jak se váš úsměv začne měnit k lepšímu. Jakým směrem by měl být pohyb zubního kartáčku? Vždy směrem nahoru a dolů, nikdy ze strany na stranu. Tím se zabrání poškrábání skloviny. A konečně, nezapomeňte kartáčovat i jazyk. Mnoho bakterií, které způsobují zákaly a špatný dech, se usazuje právě na něm.

Prevence zabarvení zubů

Zuby jsou jako bílé tričko. Jakmile do nich něco potřísníte, stane se nesmazatelnou skvrnou. Je tedy důležité myslet na prevenci. Je dobře známo, že kofein, tabák a alkohol jsou hlavními viníky zabarvení zubů. Pokud se jim nechcete vzdát, měli byste aspoň omezit jejich konzumaci a pečlivě se starat o ústní hygienu. Rovněž je velmi důležité navštěvovat pravidelně zubního lékaře, protože pouze on je schopen odstranit tvrdé zubní usazeniny, které nelze odstranit obyčejným kartáčováním Zuby si také mějte vyčištěné minimálně dvakrát denně a pokud je to možné, po každém jídle. Zapomeňte také na zvyk si vybírat zuby nehty nebo špejlemi, můžete si tím poškodit sklovinu.

Můj příběh s bělící zubní pastou

Možná si říkáte, proč bych se měl zaměřovat na zuby, když můžu jen pořád používat své oblíbené filtry na Instagramu. Takže tady je můj příběh. Jako člověk, který zbožňuje kávu a červené víno, moje zuby měly tendenci získávat nepříjemný žlutý nádech. Najednou jsem si uvědomil, že na svých fotografiích používám stále více a více filtrů na zesvětlení zubů. Jeden den mi došlo, že nechci skrývat svůj skutečný úsměv za umělými filtry. Rozhodl jsem se tedy vyzkoušet bělící zubní pastu a musím říct, že výsledky byly úžasné. Teď už nemusím používat filtry na zuby, protože mám svůj vlastní skutečný a zářící úsměv, o kterém jsem vždy snil. Tento zážitek mě naučil, že s trochou úsilí a trpělivosti můžeme dosáhnout velkých změn v našem vzhledu, a o tom to je.

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Lukáš Blažek

Lukáš Blažek

Jsem zkušený stomatolog s více než deseti lety praxe v privátní klinice v Ostravě. Moje specializace se zaměřuje na preventivní stomatologii a estetické zubní lékařství. Kromě mojí profesní práce mám vášeň pro psaní o zubní péči, a proto věnuji část svého volného času tvoření informativních blogů, kde sdílím své poznatky a rady z oblasti péče o zuby. Věřím, že klíčem k zdravým zubům je důkladná a pravidelná péče a vzdělávání v oblasti dentální hygieny.

náš související příspěvek

související blogy

Vše, co potřebujete vědět o chrupu: Péče, problémy a prevence

Vše, co potřebujete vědět o chrupu: Péče, problémy a prevence

Chrup je nezbytnou součástí našeho těla, která hraje klíčovou roli nejen v procesu stravování, ale také v estetice a celkovém zdraví. Tento článek poskytuje ucelený přehled o tom, co chrup je, jeho struktuře, běžných problémech, které mohou postihnout naše zuby, a efektivních způsobech péče a prevence.

Číst více
Jak doma bojovat s zubním kamenem pod dásní?

Jak doma bojovat s zubním kamenem pod dásní?

Ahoj, jsem mužský blogger a chci s vámi sdílet tipy, jak bojovat s zubním kamenem pod dásní přímo z pohodlí domova. V tomto příspěvku se dozvíte, jaké domácí metody můžete použít pro efektivní boj s tímto nepřítelem zdravých zubů a dásní. Udělám vše pro to, aby byl váš úsměv co nejkrásnější a zdravý. Přečtěte si tento článek a uvidíte, že péče o zuby a dásně může být snadná a účinná. Přidejte se k naší komunitě zdravých úsměvů!

Číst více
Jak zafixovat zub?

Jak zafixovat zub?

Ahoj! Jsem vášnivá blogerka a dnes se podělím o několik tipů na téma, jak zafixovat zub. Má praxe ukázala, že i přes správnou denní hygienu se můžeme setkat s problémem uvolněného zubu. Řešení ale existuje. Společně probereme různé metody fixace zubu a jak se postarat o svůj úsměv. Těším se na naše další setkání na blogu.

Číst více