LOADING....!!!!!

Sonický kartáček: Vynález, který změnil péči o zuby

vypsané : srp, 10 2023

Sonický kartáček: Vynález, který změnil péči o zuby

Sonický kartáček: Fenomenální vynález pro péči o zuby

Vězte, že se nyní ponoříme do světa sonických kartáčků, které jsou v poslední době velkým hitem. Moje zkušenost s nimi začala několik let zpátky, když mi jeden kamarád - zubní lékař doporučil vyzkoušet tento pokrok v péči o zuby. Musím říct, že měl pravdu. Za dobu, co ho používám, se péče o moje zuby změnila diametrálně. Jaká je moje zkušenost? No, to vám povím dále.

Začátky sonických kartáčků

Věděli jste, že první na světě sonický kartáček byl vynalezen v roce 1992 společností Sonicare? Byl to skutečně revoluční pokrok v péči o zuby. Dříve jsme zuby čistili ručními kartáčky, což bylo náročné a časově nákladné. S příchodem sonických kartáčků se vše změnilo. A já vám řeknu, je to opravdu změna k lepšímu. Moje zvířátka, papoušek Miloš a kocour Filípek, ale naštěstí kartáček nepotřebují, takže se u nich není co měnit. No, ale zpět k našemu tématu.

Proč je sonický kartáček lepší

Čistí lépe, rychleji a usávají ho méně, než ruční kartáčky. To jsou jen některé z výhod sonických kartáčků. Běžný kartáček může za minutu provést až 300 pohybů, sonický kartáček ale dokáže za stejnou dobu provést až 30 000 pohybů! To je opravdu ohromující rozdíl. A to jsem ještě nezmínil funkcí vyplachování - ta vám umožní dostat se kartáčkem i na nejodlehlejší místa v ústech, kam byste se s ručním kartáčkem nedostali.

Mýty a pravda o sonických kartáčcích

Samozřejmě, jak je to s každým vynálezem, i sonické kartáčky jsou obklopeny různými mýty. Jeden takový tvrdí, že jsou škodlivé pro dásně. Pravda je ale taková, že pokud kartáček používáte správně a nedáváte na něj příliš velký tlak, tak dásně poškodit nemůže. Vlastně naopak - může pomoci zlepšit jejich stav. Já sám jsem si to ověřil na vlastní kůži. Dříve jsem měl problémy s dásněmi, ale od té doby, co používám sonický kartáček, jsou v pořádku.

Rady a tipy pro péči o sonický kartáček

Péče o sonický kartáček je stejně důležitá, jako péče o zuby. Sonický kartáček by měl být vždy po použití řádně opláchnut a uložen do držáku tak, aby se mohl vzdušně vysušit. Nikdy by neměl být uložen do uzavřené krabičky na kartáčky. Důležité je také pravidelně měnit hlavice - doporučená výměna je každé tři měsíce. Toto období je ale individuální, záleží na intenzitě používání kartáčku.

Závěrečná myšlenka

Ať už o sonických kartáčcích slyšíte poprvé, nebo je již nějakou dobu používáte, doufám, že vám tento článek přinesl nové informace a užitečné tipy. A když už budete další ráno stát před zrcadlem s kartáčkem v ruce, vzpomeňte na mě a moje chlupaté a peříčkaté parťáky Miloše a Filípka. Nikdy nevíte, třeba se k nám přidáte a vyměníte svůj starý ruční kartáček za sonický. Věřte, že to bude změna, kterou neprohloupíte.

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Jakub Svoboda

Jakub Svoboda

Jsem zkušený stomatolog se zálibou v psaní o péči o zuby. Pracuji v renomované stomatologické klinice v Plzni, kde se každý den snažím pomáhat pacientům dosáhnout nejlepších výsledků v oblasti orální hygieny. Věřím v přínos moderních technologií v stomatologii a neustále se snažím zdokonalovat své dovednosti tím, že se učím o nejnovějších trendech a výzkumech v oboru. Mimo práci trávím čas psaním informativních článků a blogů o péči o zuby, což považuji za svůj malý příspěvek ke zlepšení zubní hygieny ve veřejnosti.

náš související příspěvek

související blogy

Kde koupit kvalitní dentální zrcátko za dostupnou cenu

Kde koupit kvalitní dentální zrcátko za dostupnou cenu

V tomto článku se podíváme na to, kde můžete koupit kvalitní dentální zrcátko za dostupnou cenu. Průzkum trhu nám ukázal několik vynikajících míst, kde si můžete pořídit tento nezbytný nástroj pro péči o zuby. Budete překvapeni, jak můžete šetřit, aniž byste museli obětovat kvalitu. Připravte se na informace, které vám pomohou udělat nejlepší rozhodnutí.

Číst více
Jaké jsou nejlepší mezizubní kartáčky na trhu

Jaké jsou nejlepší mezizubní kartáčky na trhu

Ahoj! Dnes tu s vámi budu sdílet moje znalosti a zkušenosti s některými z nejlepších mezizubních kartáčků na trhu. Pohovoříme o jejich přednostech, ale také o některých slabších stránkách. Také jsem pro vás připravil přehledné porovnání. Tak pokud vás zajímá, jaké mezizubní kartáčky jsou skutečně ty nejlepší a proč, neváhejte přečíst si můj článek. Přeji příjemné čtení!

Číst více
Jak moc bolí nasazeni rovnátek?

Jak moc bolí nasazeni rovnátek?

Ahoj, jsem bloger a chtěl bych s vámi podělit své zkušenosti s nasazením rovnátek. Jak moc to bolí? Tuto otázku si pokládá téměř každý, kdo se chystá podstoupit tento zubní zákrok. Ať už jste dospělý, nebo teenager, je důležité vědět, co můžete očekávat. Na tomto blogu budu hovořit o bolesti při nasazení rovnátek a poskytnu vám několik tipů, jak s ní lépe zvládnout.

Číst více