LOADING....!!!!!

Veneers zuby: Moderní řešení pro krásný úsměv

vypsané : říj, 10 2023

Veneers zuby: Moderní řešení pro krásný úsměv

Veneers: Moderní řešení pro krásný úsměv

Můj dnešní článek bude o trošku jiný, než byste možná čekali. Ne, nebude se točit kolem našich miláčků papouška Huga nebo morčecí slečny Šárky, ani nebude zasvěcený mým dobrodružstvím se skvělou Markétou. Ne! Dnes se společně podíváme na celkem módní trend, který se touhle dobou zabydlil v ústech řady z nás. Jistě už tušíte, že je řeč o veneers zubech!

Co to je veneers?

Než se pustíme do podrobného zkoumání, pojďme si nejdříve odpovědět na základní otázku - veneers, co to vlastně je? A kdo by to mohl vědět líp než já, Lukáš, který sám díky nim prokazuje svůj zářivý úsměv světu! Veneers nejsou nic jiného než tenké plátky z dentální keramiky nebo kompozitů, které se přilepí na přední stranu zubů. Díky tomu mohou měnit tvar, barvu, velikost nebo pozici zubů a tak dosáhnout dokonalé estetiky úsměvu.

Proces aplikace veneers

Moje zkušenost s aplikací veneers byla docela odlišná od toho, co byste mohli očekávat. Přiznám se, že představa o tom, že mi někdo na zuby lepí cokoliv, nebyla zrovna příjemná. Ale naštěstí, moderní stomatologie dokáže udělat zázraky! Během jedné návštěvy vám doktor vybrousí původní sklovinu a následně na přední stranu zubů přilepí tenký plátek veneers. A co je na tom nejlepší? Po dokončení procesu zjistíte, že váš nový úsměv vypadá úplně přirozeně!

Kde se dají veneers udělat?

Kam se tedy vydat, když se rozhodnete pro zlepšení svého úsměvu pomocí veneers? Víte co je na tom skvělé? Že to můžete udělat prakticky kdekoli. V dnešní době většina stomatologických ordinací nabízí tuto službu. Ale jako všude, i zde platí pravidlo, že je lepší dát na doporučení. Takový malý tip z mé vlastní zkušenosti.

Výhody a nevýhody veneers

Veneers nepřináší jen samé výhody, tak jako všechno na tomto světě ji mají i své stinné stránky. Ale vezměme to hezky popořádku. Z výhod je třeba zmínit, že veneers mohou skvěle maskovat nedostatky vašich přírodních zubů. Malé mezery, nepravidelné tvarování nebo zbarvení - se vším si veneers poradí a vy začnete znovu zářit. Na druhou stranu, musíte počítat s tím, že až se jednou rozhodnete pro veneers, už nebudete moci jít zpět. A v neposlední řadě, veneers, to je investice. Finanční i časová.

Údržba veneers

Své veneers zuby je třeba řádně udržovat. A nemyslím tím, že byste jim měli zpívat dobrou noc. Není to nic náročného, stačí dodržovat standardní zásady ústní hygieny, pravidelné čištění a vyhnout se některým potravinám a nápojům, které by mohly způsobit jejich zabarvení. Moje Markéta je v tomhle skvělá a často mi pomáhá s údržbou mého perfektního úsměvu!

Chcete se podělit o svůj příběh?

Vždyť jak říkám, každý z nás má svůj unikátní příběh a já bych byl nadšený, kdybych se dozvěděl o vašem. Tak mi ho nenechte pro sebe a podělte se o něj se mnou v komentářích pod tímto článkem. A i když jsem pilný blogger a úsměv mi ještě nikdy nedělal problémy, uvítám i nějaký ten tip jak na veneers, pokud máte. Tak ať žije krásný úsměv!

Sdílejte to dál

Napsat komentář

o autorovi

Lukáš Blažek

Lukáš Blažek

Jsem zkušený stomatolog s více než deseti lety praxe v privátní klinice v Ostravě. Moje specializace se zaměřuje na preventivní stomatologii a estetické zubní lékařství. Kromě mojí profesní práce mám vášeň pro psaní o zubní péči, a proto věnuji část svého volného času tvoření informativních blogů, kde sdílím své poznatky a rady z oblasti péče o zuby. Věřím, že klíčem k zdravým zubům je důkladná a pravidelná péče a vzdělávání v oblasti dentální hygieny.

náš související příspěvek

související blogy

Před a po: Transformace s estetickými fazetami

Před a po: Transformace s estetickými fazetami

Jsem naprosto nadšená, že se mohu podělit o mou transformaci úsměvu pomocí estetických faset. Tento článek vám ukáže, jak velký rozdíl mohou ústní výrobky udělat. Můj úsměv nyní vypadá zdravější, bělejší a sebevědomější. Není nic lepšího, než mít úsměv, který vás opravdu reprezentuje. Pokud také zvažujete estetické fasety, doporučuji vám podívat se na před a po fotografie a dozvědět se více o celém procesu.

Číst více
Co je broušení zubů a proč byste o něm měli vědět

Co je broušení zubů a proč byste o něm měli vědět

Chápete, co je broušení zubů a proč je důležité se o něm dozvědět? Připojte se ke mně na mé cestě poznání o této zásadní součásti zubní péče. Dozvíme se, jak broušení zubů může předcházet zubnímu kazu a chránit naše úsměvy. Takže, neváhejte a pojďme to společně prozkoumat!

Číst více
Jak získat bělejší zuby pomocí bělící zubní pasty

Jak získat bělejší zuby pomocí bělící zubní pasty

Ahoj! Jsem blogger a v tomto příspěvku se budu věnovat jedné velmi zajímavé tématice - jak získat bělejší zuby pomocí bělící zubní pasty. Povím vám, jakým způsobem to dokážete v pohodlí vašeho domova, jaké bělící pasty jsou nejúčinnější a které tipy a triky můžete využít pro co nejlepší výsledky. Připravte se na průvodce světem bítějších a zdravějších zubů.

Číst více